SiTIME SIT8008AIU2-33S
SIT8008AIU2-33S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIU2-33S
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT8008AIU2-33S.pdf
Availability of SIT8008AIU2-33S
QUANTITY
SIT8008AIU2-33S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIU2-33S
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIU2-33S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT8008
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIU2-33S
Related LinksSIT8008, SIT8008AIU2-33S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIU2-33S Details Description
Related parts for SIT8008AIU2-33S
FUSE GLASS 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
BLADE REPLACEMENT MINI 28-26AWG datasheet.pdf
RES 33 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 1608 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
V/T REC PWRBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf