SiTIME SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
SIT8208AI-3F-33E-25.000000X picture photo
Mfg. Part Number
SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ SMD
Datasheet Download
SIT8208AI-3F-33E-25.000000X.pdf
Availability of SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
QUANTITY
SIT8208AI-3F-33E-25.000000X Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
Internal Part NumberEIS-SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT8208
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)33mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)31mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
Related LinksSIT8208AI-3F-, SIT8208AI-3F-33E-25.000000X Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8208AI-3F-33E-25.000000X Details Description
Related parts for SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
CAP POLYMER 82UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
QKE III HDR STR GXT WOL datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR CN0216 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf