SiTIME SIT8208AI-G3-33E-25.000000X
SIT8208AI-G3-33E-25.000000X picture photo
Mfg. Part Number
SIT8208AI-G3-33E-25.000000X
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ SMD
Datasheet Download
SIT8208AI-G3-33E-25.000000X.pdf
Availability of SIT8208AI-G3-33E-25.000000X
QUANTITY
SIT8208AI-G3-33E-25.000000X Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8208AI-G3-33E-25.000000X
Internal Part NumberEIS-SIT8208AI-G3-33E-25.000000X
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT8208
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)33mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)31mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8208AI-G3-33E-25.000000X
Related LinksSIT8208AI-G3-, SIT8208AI-G3-33E-25.000000X Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8208AI-G3-33E-25.000000X Details Description
Related parts for SIT8208AI-G3-33E-25.000000X
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT323 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 6V 20% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 6PDT 300MA 125V datasheet.pdf
8593-6 FEED FINGER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 16POS PCB datasheet.pdf