SiTIME SIT8209AC-G-25E
SIT8209AC-G-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8209AC-G-25E
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8209AC-G-25E.pdf
Availability of SIT8209AC-G-25E
QUANTITY
SIT8209AC-G-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8209AC-G-25E
Internal Part NumberEIS-SIT8209AC-G-25E
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)31mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8209AC-G-25E
Related LinksSIT8209, SIT8209AC-G-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8209AC-G-25E Details Description
Related parts for SIT8209AC-G-25E
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM VAPO 5VDC WIRE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A D2PAK datasheet.pdf
HANDLE BLADE HOLDING 2.2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 1.52MM datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf