SiTIME SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
SIT8924AA-32-33E-27.000000Y picture photo
Mfg. Part Number
SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SIT8924AA-32-33E-27.000000Y.pdf
Availability of SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
QUANTITY
SIT8924AA-32-33E-27.000000Y Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
Internal Part NumberEIS-SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT8924
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)4.8mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
Related LinksSIT8924AA-32-, SIT8924AA-32-33E-27.000000Y Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8924AA-32-33E-27.000000Y Details Description
Related parts for SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
SCR DBL HISCR 1000V 27A ADDAPAK datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 1.98 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.14 OHM 1% 20W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 29 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf