SiTIME SIT9001AC-1-25S5
SIT9001AC-1-25S5 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-1-25S5
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9001AC-1-25S5.pdf
Availability of SIT9001AC-1-25S5
QUANTITY
SIT9001AC-1-25S5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-1-25S5
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-1-25S5
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AC-1-25S5
Related LinksSIT9001A, SIT9001AC-1-25S5 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AC-1-25S5 Details Description
Related parts for SIT9001AC-1-25S5
CONN PLUG 3 POS ECONOSEAL BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC CAPSENSE PSOC 8K FLASH 32QFN datasheet.pdf
CAP TACT RECT RED/FROST WHT LENS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 17A 8-SOIC datasheet.pdf
IC RF PWR AMP 802.11G 16-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.5GHZ 1295FCBGA datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf