SiTIME SIT9001AC-1-33E2
SIT9001AC-1-33E2 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-1-33E2
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT9001AC-1-33E2.pdf
Availability of SIT9001AC-1-33E2
QUANTITY
SIT9001AC-1-33E2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-1-33E2
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-1-33E2
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)34mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AC-1-33E2
Related LinksSIT9001A, SIT9001AC-1-33E2 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AC-1-33E2 Details Description
Related parts for SIT9001AC-1-33E2
RECTIFIER BRIDGE 25A 600V GBPC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf