SiTIME SIT9001AC-2-18S4
SIT9001AC-2-18S4 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-2-18S4
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9001AC-2-18S4.pdf
Availability of SIT9001AC-2-18S4
QUANTITY
SIT9001AC-2-18S4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-2-18S4
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-2-18S4
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)