SiTIME SIT9001AC-2-33S5
SIT9001AC-2-33S5 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-2-33S5
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT9001AC-2-33S5.pdf
Availability of SIT9001AC-2-33S5
QUANTITY
SIT9001AC-2-33S5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-2-33S5
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-2-33S5
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)34mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AC-2-33S5
Related LinksSIT9001A, SIT9001AC-2-33S5 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AC-2-33S5 Details Description
Related parts for SIT9001AC-2-33S5
FIXED IND 1.8NH 280MA 200 MOHM datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 6A TO-247 datasheet.pdf
TOOL SEATING HM 2MM 64 & 80 PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V JB 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 142MA 8.9 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 26.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf