SiTIME SIT9001AC-3-18E5
SIT9001AC-3-18E5 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-3-18E5
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9001AC-3-18E5.pdf
Availability of SIT9001AC-3-18E5
QUANTITY
SIT9001AC-3-18E5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-3-18E5
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-3-18E5
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AC-3-18E5
Related LinksSIT9001A, SIT9001AC-3-18E5 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AC-3-18E5 Details Description
Related parts for SIT9001AC-3-18E5
IC DAC 12BIT MULT 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" WW datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND 12BTN 3X4 datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR IC 0.130" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS CABLE PIN datasheet.pdf
DISPL 0.3" SGL DGT SUP RED CA datasheet.pdf