SiTIME SIT9001AC-3-33S5
SIT9001AC-3-33S5 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-3-33S5
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT9001AC-3-33S5.pdf
Availability of SIT9001AC-3-33S5
QUANTITY
SIT9001AC-3-33S5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-3-33S5
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-3-33S5
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)34mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AC-3-33S5
Related LinksSIT9001A, SIT9001AC-3-33S5 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AC-3-33S5 Details Description
Related parts for SIT9001AC-3-33S5
RES SMD 62 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RECPT 126POS T/H R/A TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
KIT ROLLER LVR/MTG PLATE W/NOTCH datasheet.pdf
BUSHING W/STR RELIEF NYLON BLACK datasheet.pdf
18+18 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
CTV 5C 5#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
2-Channel, 2.35 V to 5.25 V 250 kSPS, 10-/12-Bit ADCs IC datasheet.pdf