SiTIME SIT9001AC-3-33S6
SIT9001AC-3-33S6 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-3-33S6
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT9001AC-3-33S6.pdf
Availability of SIT9001AC-3-33S6
QUANTITY
SIT9001AC-3-33S6 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-3-33S6
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-3-33S6
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)34mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AC-3-33S6
Related LinksSIT9001A, SIT9001AC-3-33S6 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AC-3-33S6 Details Description
Related parts for SIT9001AC-3-33S6
FERRITE CHIP 70OHM 25% 1206 SMT datasheet.pdf
RES 16M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO214AC datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 29 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 51.8MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
CABLE 34 COND FLT GRY .050" 500' datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf