SiTIME SIT9001AI-1-18E3
SIT9001AI-1-18E3 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AI-1-18E3
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9001AI-1-18E3.pdf
Availability of SIT9001AI-1-18E3
QUANTITY
SIT9001AI-1-18E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AI-1-18E3
Internal Part NumberEIS-SIT9001AI-1-18E3
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AI-1-18E3
Related LinksSIT9001A, SIT9001AI-1-18E3 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AI-1-18E3 Details Description
Related parts for SIT9001AI-1-18E3
RES SMD 10 OHM 1% 2W 4527 datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.15A 250VAC/VDC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 8A datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf