SiTIME SIT9001AI-1-18S4
SIT9001AI-1-18S4 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AI-1-18S4
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9001AI-1-18S4.pdf
Availability of SIT9001AI-1-18S4
QUANTITY
SIT9001AI-1-18S4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AI-1-18S4
Internal Part NumberEIS-SIT9001AI-1-18S4
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AI-1-18S4
Related LinksSIT9001A, SIT9001AI-1-18S4 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AI-1-18S4 Details Description
Related parts for SIT9001AI-1-18S4
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 225W datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS STR LONG SM datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 3W SMB datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SER 20-VSOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf