SiTIME SIT9001AI-1-25S3
SIT9001AI-1-25S3 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AI-1-25S3
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9001AI-1-25S3.pdf
Availability of SIT9001AI-1-25S3
QUANTITY
SIT9001AI-1-25S3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AI-1-25S3
Internal Part NumberEIS-SIT9001AI-1-25S3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9001
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AI-1-25S3
Related LinksSIT9001A, SIT9001AI-1-25S3 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AI-1-25S3 Details Description
Related parts for SIT9001AI-1-25S3
CABLE FLAT FLEX 18POS 1MM 2" datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 7.2V 2000 MAH datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 25MHZ 8SO datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-QSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 28POS DUAL .137 PCB datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RX 315MHZ/433MHZ ASK 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 47K OHM 10SIP datasheet.pdf
CABLE DUCT VERT datasheet.pdf
CBL GRP 8.0-11.0 CD NPT 1/2" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 0.9A XQFN3 datasheet.pdf