SiTIME SIT9001AI-3-18E1
SIT9001AI-3-18E1 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AI-3-18E1
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9001AI-3-18E1.pdf
Availability of SIT9001AI-3-18E1
QUANTITY
SIT9001AI-3-18E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AI-3-18E1
Internal Part NumberEIS-SIT9001AI-3-18E1
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AI-3-18E1
Related LinksSIT9001A, SIT9001AI-3-18E1 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AI-3-18E1 Details Description
Related parts for SIT9001AI-3-18E1
RES SMD 226K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS 0.156 datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 18-24AWG GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf