SiTIME SIT9001AI-8-25S6
SIT9001AI-8-25S6 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AI-8-25S6
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9001AI-8-25S6.pdf
Availability of SIT9001AI-8-25S6
QUANTITY
SIT9001AI-8-25S6 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AI-8-25S6
Internal Part NumberEIS-SIT9001AI-8-25S6
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9001
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AI-8-25S6
Related LinksSIT9001A, SIT9001AI-8-25S6 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AI-8-25S6 Details Description
Related parts for SIT9001AI-8-25S6
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 622.08MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
MI 8A PSM 24VDC MICRO ADAPTER datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5600K 700MA SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf