| Internal Part Number | EIS-SIT9002AC-03H33SD | |
| Available Frequency Range | 1MHz ~ 220MHz | |
| Function | Standby | |
| Output | LVPECL | |
| Voltage - Supply | 3.3V | |
| Frequency Stability | ±25ppm | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | |
| Spread Spectrum Bandwidth | ±0.50%, Center Spread | |
| Current - Supply (Max) | 84mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead (DFN, LCC) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 10µA | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | SIT9002AC-03H33SD | |
| Related Links | SIT9002A, SIT9002AC-03H33SD Datasheet, SiTIME Distributor | |
 | 0022284093 | CONN HEADER 9POS .100 VERT GOLD | datasheet.pdf | |