SiTIME SIT9002AC-03N25SD
SIT9002AC-03N25SD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-03N25SD
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-03N25SD.pdf
Availability of SIT9002AC-03N25SD
QUANTITY
SIT9002AC-03N25SD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-03N25SD
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-03N25SD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-03N25SD
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-03N25SD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-03N25SD Details Description
Related parts for SIT9002AC-03N25SD
CONN FERRULE UNINSUL 18AWG datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 50MHZ 86TSOP datasheet.pdf
IC INVERTER SGL OPEN DRN SOT353 datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 8K 28-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 500V X7R 2225 datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
SWITCH SEAL PLUNG SPDT 10MA PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf