SiTIME SIT9002AC-13H25ET
SIT9002AC-13H25ET picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-13H25ET
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-13H25ET.pdf
Availability of SIT9002AC-13H25ET
QUANTITY
SIT9002AC-13H25ET Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-13H25ET
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-13H25ET
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-13H25ET
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-13H25ET Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-13H25ET Details Description
Related parts for SIT9002AC-13H25ET
CONN HDR BRKWAY 20P STR DUAL SMT datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1853 SL/X 10" datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 24.3 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 475 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW DO35 datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 OPEN SN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 4 POS 2.54 datasheet.pdf