SiTIME SIT9002AC-13H25SO
SIT9002AC-13H25SO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-13H25SO
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-13H25SO.pdf
Availability of SIT9002AC-13H25SO
QUANTITY
SIT9002AC-13H25SO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-13H25SO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-13H25SO
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-13H25SO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-13H25SO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-13H25SO Details Description
Related parts for SIT9002AC-13H25SO
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 2.7K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A TO100-10 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P6C SHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A datasheet.pdf