SiTIME SIT9002AC-18H25DD
SIT9002AC-18H25DD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-18H25DD
Datasheet Download
SIT9002AC-18H25DD.pdf
Availability of SIT9002AC-18H25DD
QUANTITY
SIT9002AC-18H25DD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-18H25DD
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-18H25DD
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-18H25DD
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-18H25DD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-18H25DD Details Description
Related parts for SIT9002AC-18H25DD
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2.15A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
AM6001211 TRK CONV RAIL datasheet.pdf
TV 39C 39#16 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT PLUG datasheet.pdf
1UF 63V 5X11 datasheet.pdf