SiTIME SIT9002AC-18H25EG
SIT9002AC-18H25EG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-18H25EG
Datasheet Download
SIT9002AC-18H25EG.pdf
Availability of SIT9002AC-18H25EG
QUANTITY
SIT9002AC-18H25EG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-18H25EG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-18H25EG
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-18H25EG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-18H25EG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-18H25EG Details Description
Related parts for SIT9002AC-18H25EG
BOX ABS GRAY 10.43"L X 7.28"W datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
MODULE EVAL BQ20Z90/29330/29412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
CAP SCREW HEX 1/2-13 datasheet.pdf
CONN CLIP INTERIM SNGL ROW 14POS datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CRIMPING DIE LOWER ELEC. datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf