SiTIME SIT9002AC-18H25EG
SIT9002AC-18H25EG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-18H25EG
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-18H25EG.pdf
Availability of SIT9002AC-18H25EG
QUANTITY
SIT9002AC-18H25EG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-18H25EG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-18H25EG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-18H25EG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-18H25EG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-18H25EG Details Description
Related parts for SIT9002AC-18H25EG
CONN RECEPT 80POS .5MM SMD W/FIT datasheet.pdf
KIT FOR FLUKE 70 SERIES DMM datasheet.pdf
LED DISP 14SEG .54" 660NM SRD CC datasheet.pdf
CAP 220MF -20% +80% 2.5V T/H datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TVSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 5POS ZE datasheet.pdf
CONN SPLICE 2WIRE 19-26AWG BLUE datasheet.pdf
RES 0.348 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DSIC SUBSCRIBER NETWRK 24SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf