SiTIME SIT9002AC-18N25DX
SIT9002AC-18N25DX picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-18N25DX
Datasheet Download
SIT9002AC-18N25DX.pdf
Availability of SIT9002AC-18N25DX
QUANTITY
SIT9002AC-18N25DX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-18N25DX
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-18N25DX
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-4.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-18N25DX
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-18N25DX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-18N25DX Details Description
Related parts for SIT9002AC-18N25DX
SWITCH KNB RECT 3POS DPDT ILL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
CONN FPC TOP 45POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
DURABLE FLEX BELT 2X113" A MED datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM YLGRN WHT DIFF datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf