SiTIME SIT9002AC-18N33EK
SIT9002AC-18N33EK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-18N33EK
Datasheet Download
SIT9002AC-18N33EK.pdf
Availability of SIT9002AC-18N33EK
QUANTITY
SIT9002AC-18N33EK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-18N33EK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-18N33EK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-18N33EK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-18N33EK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-18N33EK Details Description
Related parts for SIT9002AC-18N33EK
JACK TEST HORZ LOW PRO GREEN AU datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 10POS 1MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
PNEU HEAD CRIMP 18-12AWG SPLICES datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 250MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
32 IN VERT MIL CONNECTOR NPN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 15UF 35V 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf