SiTIME SIT9002AC-23N25EK
SIT9002AC-23N25EK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-23N25EK
Datasheet Download
SIT9002AC-23N25EK.pdf
Availability of SIT9002AC-23N25EK
QUANTITY
SIT9002AC-23N25EK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-23N25EK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-23N25EK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)77mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-23N25EK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-23N25EK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-23N25EK Details Description
Related parts for SIT9002AC-23N25EK
CONN IC DIP SOCKET 24POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SSD 32GB 2.5" SATA datasheet.pdf