SiTIME SIT9002AC-28H25DO
SIT9002AC-28H25DO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-28H25DO
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-28H25DO.pdf
Availability of SIT9002AC-28H25DO
QUANTITY
SIT9002AC-28H25DO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-28H25DO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-28H25DO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)77mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-28H25DO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-28H25DO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-28H25DO Details Description
Related parts for SIT9002AC-28H25DO
CONN HOUSING 17PS .100 SGL datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLR PLNGR SNAP DPDT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SKTS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FRAM 24VQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 80MA 27 OHM TH datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 1PR UNSHLD 300V datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf