SiTIME SIT9002AC-33H18DO
SIT9002AC-33H18DO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-33H18DO
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-33H18DO.pdf
Availability of SIT9002AC-33H18DO
QUANTITY
SIT9002AC-33H18DO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-33H18DO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-33H18DO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputCML
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-33H18DO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-33H18DO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-33H18DO Details Description
Related parts for SIT9002AC-33H18DO
CONN HDR DUAL 78POS .100 SRT TIN datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 13.1A 7 MOHM TH datasheet.pdf
AMP RF N-CHAN 30V TO-92 datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 10-TDFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 0.125 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
22+22DIL MALE SMT HORIZ CON datasheet.pdf
FIXED IND 29UH 6.57A 25 MOHM SMD datasheet.pdf