SiTIME SIT9002AC-33H18DO
SIT9002AC-33H18DO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-33H18DO
Datasheet Download
SIT9002AC-33H18DO.pdf
Availability of SIT9002AC-33H18DO
QUANTITY
SIT9002AC-33H18DO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-33H18DO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-33H18DO
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputCML
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-33H18DO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-33H18DO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-33H18DO Details Description
Related parts for SIT9002AC-33H18DO
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM RING EXP VYL 2AWG 1/2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 50POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT STR PCB 4POS GOLD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 16MM VERT 24PPR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2.54MM T/H datasheet.pdf