SiTIME SIT9002AC-33H18SB
SIT9002AC-33H18SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-33H18SB
Datasheet Download
SIT9002AC-33H18SB.pdf
Availability of SIT9002AC-33H18SB
QUANTITY
SIT9002AC-33H18SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-33H18SB
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-33H18SB
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputCML
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-33H18SB
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-33H18SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-33H18SB Details Description
Related parts for SIT9002AC-33H18SB
XFRMR TOROIDAL 750VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC MIXR 1575.42MHZ DWNCONV 36QFN datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 5.00MM 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FRICTION LATCH HDR DUAL VERT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf