SiTIME SIT9002AC-33H25DB
SIT9002AC-33H25DB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-33H25DB
Datasheet Download
SIT9002AC-33H25DB.pdf
Availability of SIT9002AC-33H25DB
QUANTITY
SIT9002AC-33H25DB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-33H25DB
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-33H25DB
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-33H25DB
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-33H25DB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-33H25DB Details Description
Related parts for SIT9002AC-33H25DB
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SO datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
PRO DEVELOPMENT KIT, SERIAL MODE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 600W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf