SiTIME SIT9002AC-33N18SQ
SIT9002AC-33N18SQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-33N18SQ
Datasheet Download
SIT9002AC-33N18SQ.pdf
Availability of SIT9002AC-33N18SQ
QUANTITY
SIT9002AC-33N18SQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-33N18SQ
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-33N18SQ
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputCML
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-33N18SQ
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-33N18SQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-33N18SQ Details Description
Related parts for SIT9002AC-33N18SQ
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 10% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
2.00MM UNSHRD HDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.2A 4SSON datasheet.pdf