SiTIME SIT9002AC-33N25EB
SIT9002AC-33N25EB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-33N25EB
Datasheet Download
SIT9002AC-33N25EB.pdf
Availability of SIT9002AC-33N25EB
QUANTITY
SIT9002AC-33N25EB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-33N25EB
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-33N25EB
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-33N25EB
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-33N25EB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-33N25EB Details Description
Related parts for SIT9002AC-33N25EB
SOCKET HEX 1.5MM 1.50" datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 8PWR 24SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 144TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 6W datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 200V TO-220AB datasheet.pdf