SiTIME SIT9002AC-38H25SK
SIT9002AC-38H25SK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-38H25SK
Datasheet Download
SIT9002AC-38H25SK.pdf
Availability of SIT9002AC-38H25SK
QUANTITY
SIT9002AC-38H25SK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-38H25SK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-38H25SK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-38H25SK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-38H25SK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-38H25SK Details Description
Related parts for SIT9002AC-38H25SK
CONN PLUG 10POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
FUSE 125A 58V BATT BOLT DOWN datasheet.pdf
INSERT MALE 10POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 210 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf