| Internal Part Number | EIS-SIT9002AC-38N18DB | |
| Available Frequency Range | 1MHz ~ 220MHz | |
| Function | - | |
| Output | CML | |
| Voltage - Supply | 1.8V | |
| Frequency Stability | ±25ppm | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | |
| Spread Spectrum Bandwidth | ±0.25%, Center Spread | |
| Current - Supply (Max) | 51mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead (DFN, LCC) | |
| Height | 0.039" (1.00mm) | |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | |