SiTIME SIT9002AC-43H25EG
SIT9002AC-43H25EG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-43H25EG
Datasheet Download
SIT9002AC-43H25EG.pdf
Availability of SIT9002AC-43H25EG
QUANTITY
SIT9002AC-43H25EG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-43H25EG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-43H25EG
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCSL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-43H25EG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-43H25EG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-43H25EG Details Description
Related parts for SIT9002AC-43H25EG
LOCK CLIP STANDOFF 1.04" 1"DIA datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS TINLEAD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN FMALE M12 8POS R/A 3M CABLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER VERT ME GRN 22 datasheet.pdf