SiTIME SIT9002AC-43H25SD
SIT9002AC-43H25SD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-43H25SD
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-43H25SD.pdf
Availability of SIT9002AC-43H25SD
QUANTITY
SIT9002AC-43H25SD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-43H25SD
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-43H25SD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputHCSL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-43H25SD
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-43H25SD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-43H25SD Details Description
Related parts for SIT9002AC-43H25SD
IC CONTROLLER PWM BOOST 18DIP datasheet.pdf
KIT SUPPLEMENT MODNET50 NET+OS datasheet.pdf
DIODE PIN ATTENUATOR SER SOT-23 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 50POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 100MHZ 20QSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 7.8A 35 MOHM TH datasheet.pdf
INDUCTOR 17.7 X 17.2 X 7.0 1.3UH datasheet.pdf