SiTIME SIT9002AC-43N18EQ
SIT9002AC-43N18EQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-43N18EQ
Datasheet Download
SIT9002AC-43N18EQ.pdf
Availability of SIT9002AC-43N18EQ
QUANTITY
SIT9002AC-43N18EQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-43N18EQ
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-43N18EQ
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCSL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-43N18EQ
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-43N18EQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-43N18EQ Details Description
Related parts for SIT9002AC-43N18EQ
DIN CONN RCPT 64 POS 2 ROW STR datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.96 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
26 POS SHRNK DLTA RIB CBL ASSY 1 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.12A 90 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER .5A datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SZ 22 BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf