SiTIME SIT9002AC-43N25EK
SIT9002AC-43N25EK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-43N25EK
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-43N25EK.pdf
Availability of SIT9002AC-43N25EK
QUANTITY
SIT9002AC-43N25EK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-43N25EK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-43N25EK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCSL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-43N25EK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-43N25EK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-43N25EK Details Description
Related parts for SIT9002AC-43N25EK
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 5.4A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 4MM 6 CKT R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
2P RCPT VAL-U-LOK V2 datasheet.pdf
HDM W/FA SPARE PART KIT datasheet.pdf
TERM BLK VERT MOD BOX 50MM 10C datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 300MA 6.341 OHM datasheet.pdf