SiTIME SIT9002AC-48H33DK
SIT9002AC-48H33DK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-48H33DK
Datasheet Download
SIT9002AC-48H33DK.pdf
Availability of SIT9002AC-48H33DK
QUANTITY
SIT9002AC-48H33DK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-48H33DK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-48H33DK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputHCSL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-48H33DK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-48H33DK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-48H33DK Details Description
Related parts for SIT9002AC-48H33DK
RACK CARD GUIDE "H"TYPE 2.5" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 66.666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf