SiTIME SIT9002AI-03H33DG
SIT9002AI-03H33DG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-03H33DG
Datasheet Download
SIT9002AI-03H33DG.pdf
Availability of SIT9002AI-03H33DG
QUANTITY
SIT9002AI-03H33DG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-03H33DG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-03H33DG
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-03H33DG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-03H33DG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-03H33DG Details Description
Related parts for SIT9002AI-03H33DG
IC RCVR/DATA DEMOD RF/IF 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTING datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
6+6 WAY M HORZ 3MM TAIL WOJS datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
IC SENSOR TCH PURETOUCH 40VFQFPN datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 SGHT TAIL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf