SiTIME SIT9002AI-08N18DD
SIT9002AI-08N18DD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-08N18DD
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-08N18DD.pdf
Availability of SIT9002AI-08N18DD
QUANTITY
SIT9002AI-08N18DD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-08N18DD
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-08N18DD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-08N18DD
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-08N18DD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-08N18DD Details Description
Related parts for SIT9002AI-08N18DD
HEX STANDOFF 6-32 ALUMINUM 3/4" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.81MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC FILTER LP 7ORDER 2.3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 18K OHM 14DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf