SiTIME SIT9002AI-08N25DX
SIT9002AI-08N25DX picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-08N25DX
Datasheet Download
SIT9002AI-08N25DX.pdf
Availability of SIT9002AI-08N25DX
QUANTITY
SIT9002AI-08N25DX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-08N25DX
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-08N25DX
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-4.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-08N25DX
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-08N25DX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-08N25DX Details Description
Related parts for SIT9002AI-08N25DX
DSUB CABL-AFP15G/ AE15M / X datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V +/-15V OUT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 5A 250V datasheet.pdf
CLIPS MINI B/JACK-GATOR RED&BLK datasheet.pdf
IC MPU M680X0 40MHZ 184CQFP datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 80V 1A TO-92 datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 OPEN SN/PB datasheet.pdf
RES 2.49M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 13pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf