SiTIME SIT9002AI-13H25DG
SIT9002AI-13H25DG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-13H25DG
Datasheet Download
SIT9002AI-13H25DG.pdf
Availability of SIT9002AI-13H25DG
QUANTITY
SIT9002AI-13H25DG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-13H25DG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-13H25DG
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-13H25DG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-13H25DG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-13H25DG Details Description
Related parts for SIT9002AI-13H25DG
RES SMD 6.19KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CLK GEN 700MHZ LVPECL 32-LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 305MA 1.7 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
ROBOTIC CATERPILLAR datasheet.pdf
RES ARRAY 11 RES 5.1K OHM 12SRT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 120K OHM 14SOIC datasheet.pdf