SiTIME SIT9002AI-13H25SX
SIT9002AI-13H25SX picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-13H25SX
Datasheet Download
SIT9002AI-13H25SX.pdf
Availability of SIT9002AI-13H25SX
QUANTITY
SIT9002AI-13H25SX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-13H25SX
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-13H25SX
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-4.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-13H25SX
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-13H25SX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-13H25SX Details Description
Related parts for SIT9002AI-13H25SX
PANEL END USE WITH 1598C SERIES datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.2A 10DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS FMALE TYPE E STR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC PQFN17 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 51.3"L X 36.61"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN TRIAX PLUG STR 50 OHM SLDR datasheet.pdf