SiTIME SIT9002AI-13N33ST
SIT9002AI-13N33ST picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-13N33ST
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-13N33ST.pdf
Availability of SIT9002AI-13N33ST
QUANTITY
SIT9002AI-13N33ST Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-13N33ST
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-13N33ST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-13N33ST
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-13N33ST Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-13N33ST Details Description
Related parts for SIT9002AI-13N33ST
IC REG LDO ADJ TO220-3 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT TRICOR 16KB LBGA208 datasheet.pdf
LP.100"SHRD HDR .100" VERT 30GLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 25MSPS 1.8V 40-QFN datasheet.pdf
LED 7MM GREEN PMI W GASKET datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V 10% BX 1825 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf