SiTIME SIT9002AI-13N33ST
SIT9002AI-13N33ST picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-13N33ST
Datasheet Download
SIT9002AI-13N33ST.pdf
Availability of SIT9002AI-13N33ST
QUANTITY
SIT9002AI-13N33ST Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-13N33ST
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-13N33ST
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-13N33ST
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-13N33ST Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-13N33ST Details Description
Related parts for SIT9002AI-13N33ST
TRANS NPN DARL 60V 8A TO220AB datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH DARL 8DIP datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 16BIT 68PLCC datasheet.pdf
KIT EVAL SPARTAN 6 SP605 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 12PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS GOLD datasheet.pdf