SiTIME SIT9002AI-18N25DO
SIT9002AI-18N25DO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-18N25DO
Datasheet Download
SIT9002AI-18N25DO.pdf
Availability of SIT9002AI-18N25DO
QUANTITY
SIT9002AI-18N25DO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-18N25DO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-18N25DO
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-18N25DO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-18N25DO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-18N25DO Details Description
Related parts for SIT9002AI-18N25DO
IC REG LDO 2.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
RAILS TAPPED 85" PANEL HEIGT 1PR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SENS PROX M8 2MM DC3W-NO 5M datasheet.pdf
STRAIN RELIEF BAR FOR 19" RACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf