SiTIME SIT9002AI-23H25EO
SIT9002AI-23H25EO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-23H25EO
Datasheet Download
SIT9002AI-23H25EO.pdf
Availability of SIT9002AI-23H25EO
QUANTITY
SIT9002AI-23H25EO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-23H25EO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-23H25EO
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)77mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-23H25EO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-23H25EO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-23H25EO Details Description
Related parts for SIT9002AI-23H25EO
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
TERM BLK W/LED 300 10A BLUE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/SCREW 42POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT 1.88" datasheet.pdf
COMBO 21W1 F PCB R/A ZINC datasheet.pdf
RES SMD 131 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf